TFF, Beşiktaş ve Şenol Güneş üçgeninde yaşananlar ve perde arkası - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

TFF, Beşiktaş ve Şenol Güneş üçgeninde yaşananlar ve perde arkası

Şenol Güneş Fikret Orman

Beşiktaş’ın Bursaspor ile oynayacağı maç öncesinde Şenol Güneş’in A Milli Takım’ın başına geçeceğine yönelik iddialar gündeme bomba gibi düştü. Maçtan sonra hem teknik direktör Şenol Güneş, hem de başkan Fikret Orman bu iddiaları yalanladı. Gerçekte böyle bir görüşme oldu mu ? Oldu ise neler yaşandı.

Şenol Güneş, bir anlamda terse yatırıldı

Yaşanan olaylarla ilgili Sabah gazetesinde geniş bir haber yer aldı. Sabah’ın haberine göre TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir otelde bir araya gelerek gizli bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmede TFF Başkanı Demirören, Güneş’e A Milli Takım’ın başına geçmesini teklif etti. Güneş de bu teklifin kendisini gururlandırdığını belirterek, “Şu anda Beşiktaş’la zorlu bir zirve yarışının içindeyim. Böyle bir zamanda Beşiktaş’ı bırakamam” dedi.

Bunun üzerine Demirören, “O zaman sezon sonuna kadar hem Beşiktaş’ı hem de A Milli Takım’ı çalıştır. Zaten milli maçlar Mart’ta başlıyor. Sonraki maçlar da lig bitince Haziran’da” teklifinde bulundu. Şenol Güneş bu teklifi prensipte kabul etti. Fikret Orman da TFF Başkanı’nın bu önerisine ‘olur’ dedi.

Fikret Orman Yıldırım Demirören

Bu gelişmenin ardından açıklama ilerleyen günlerde başkanlar nezdinde (Yıldırım Demirören ve Fikret Orman birlikte) bir basın toplantısı ile yapılacaktı. Ama haber medyada yer alınca ortalık bir anda karıştı. Ve Şenol Güneş, olayın perde arkası anlatılmadan zor durumda bırakılmış oldu. Yani tecrübeli hoca, Beşiktaş taraftarının önüne kondu. Beşiktaş yönetimi sızan bu haberle, “Hocamızı biz göndermek istemiyoruz, TFF elimizden alıyor” algısını yarattı. Yani Şenol Güneş bir anlamda ters köşeye yatırıldı ve zor durumda bırakıldı.

Beşiktaş tazminat isteyecek

Beşiktaş yönetimi ise elini güçlendirdi. Şenol Güneş’in Beşiktaş’tan önemli bir miktar alacağı var. Şimdi TFF’ye Beşiktaş diyecek ki: “Hocamızı elimizden alıyorsunuz.. Alacaklarını da siz ödeyin. Bu bir anlamda hoca için bonservis almak gibi bir durumu ortaya çıkaracak. Güneş, dün basın toplantısında uzun uzun konuşmak zorunda kalırken, işler iyice karıştı. Beşiktaş yönetimi ise taraftarın gözünde, “Biz kimseyi yollamıyoruz. TFF de alacaksa bedeli olur” mesajını vermiş oldu.

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber