The Guardian, Beşiktaş Türkiye’nin Chelsea’si - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

The Guardian, Beşiktaş Türkiye’nin Chelsea’si

Fikret Orman

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Çin’e yaptıkları açılım konusunda The Guardian’a konuşurken İngiliz gazetesi Beşiktaş’ı ‘Türkiye’nin Chelsea’si’ olacak ifadeleri ile niteledi.

Son yıllarda aldığı başarılı sonuçlar ve kadrosuna yıldız isimleri katarak tüm dikkatleri üzerine toplayan Beşiktaş’ın Çin’de Schalke 04 takımı ile oynadığı hazırlık maçı İngiliz medya kuruluşu The Guardian’a haber oldu. İngiliz gazetesi haberinde Beşiktaş için ‘Türkiye’nin Chelsea’si’ olacak ifadelerini kullandı. Başkan Orman ile röportaj yapan İngiliz medya kuruluşu habere geniş yer ayırdı.

Fikret Orman: Beşiktaş dünyaca bilinen bir marka

Beşiktaş Başkanın Çin’e yaptığı açılımla ilgili yer alan haberlerde Fikret Orman, şu ifadeleri kullandı: ‘2012 yılında Beşiktaş başkanı olduğunda kimse bu kulübün başkanı olmak istemiyordu. Biz bu görevi kabullendik. Chelsea tıpkı Beşiktaş’taki Ortaköy semti gibi bir yer. Ama onların dünyada 300 milyon taraftarı var. Bizim neden olmasın. Beşiktaş’ta dünyaca bilinen bir marka ve şu an için bizim 30 milyon taraftarımız var. Amacımız bu sayıyı 100 milyona çıkarmak. Çin’e yaptığımız tur da bu amaç için atılan bir adım. Çin’e yapılan bu ziyaretler uzun bir dönemin parçası ve bu turlar tekrar yapılacak. Çin’in yanı sıra Malezya, Endonezya, ve ABD için de bu turları düşünüyoruz.”

Beşiktaş’ın Türkiye dışına çıkma vakti geldi

Gelişen ve globalleşen dünyada Beşiktaş’ın artık dünya açılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Fikret Orman, Çin’e gerçekleştirdikleri ve Schalke 04 takımı ile oynadıkları hazırlık maçıyla ilk adımı attıklarını vurgulayarak, “Artık Beşiktaş’ın Türkiye dışına çıkma vakti geldi. Bu da ilk adımımız olacak. Global bir dünya markası olmak için ilk adım buydu. Bizim de Quaresma, Pepe, Talisca gibi dünyaca tanınan bilinen oyuncularımız var. Global bir kulüp bir günde olmuyor. Bunun her şeyiyle başlaması gerekiyor. Bizim uzun bir planlamamız var ve buna adım adım gideceğiz. Beşiktaş Çin projesini sadece bu yılki 3 günlük seyahatle sınırlandırmayacak ve önümüzdeki senelerde en az 10 günlük kamplar ve maç planlamalarını Çin’e göre ayarlayacak. Siyah Beyazlılar Çin’in yanısıra Malezya, Endonezya, Japonya, Kore ve Amerika gibi ülkelere de maç yapmak için gidecek.” dedi.

 

 

 

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber