Türkiye'yi Rusya’da Beşiktaşlı Semih Kılıçsoy temsil etti - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Türkiye’yi Rusya’da Beşiktaşlı Semih Kılıçsoy temsil etti

Semih Kılıçsoy

FIFA ve 2018 Dünya Kupası resmi ortağı Gazprom tarafından düzenlenen Dostluk İçin Futbol programının Moskova’daki etkinliklerinde Türkiye’yi Beşiktaş’ın 12 Yaş Altı Takımı oyuncusu Semih Kılıçsoy temsil etti. 2018 FIFA Dünya Kupası’nın açılışıyla eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında, dünyanın dört bir yanından çocuklar Dostluk İçin Futbol Dünya Şampiyonası’nda mücadele etti. 

Semih Kılıçsoy, 6 gole imza attı

Doğal hayatın ve nesli tükenmekte olan canlıların korunması temasıyla düzenlenen turnuvada Semih, Bahamalar, Faroe Adaları, Letonya, Macaristan ve Nijerya’dan yaşıtlarıyla Çita takımının formasını giydi. Grup maçlarında takımının toplam 8 golünden 6’sına imza atan Beşiktaşlı futbolcu, “Bu kadar önemli organizasyonda hem Türkiye’yi hem de Beşiktaş’ı temsil etmek benim için çok büyük bir gurur ve çok önemli bir tecrübe oldu. Turnuvada dostluğu sahaya yansıtan tüm takımları tebrik ederim. Dünya kupasında ülkemizin bayrağını dalgalandıracağım için çok mutluyum” dedi.

Antrönör Kır: Bizim için gurur verici

Dostluk İçin Futbol Dünya Şampiyonası’nda Semih’e eşlik eden antrenör Mesut Kır da “211 ülkenin katılım gösterdiği uluslararası bu organizasyonda ülkemizi ve kulübümüzü temsil etmek bizim için gurur verici. Semih’in başarılı performans ile herkes tarafından övgü ile bahsedilmek bizleri mutlu etti. Çocuklar sayesinde dünyanın ihtiyacı olan barış, dostluk ve kardeşlik ilkelerini öne çıkarmak gelecek adına önemliydi. Dostluk içinde mücadele eden her ülkeyi tebrik ederim” diye konuştu. Aynı organizasyonda geçen sezon da Türkiye’yi  Beşiktaş U-13 takımından Abdülmecid Dönmez temsil etmişti ve Dönmez, ikincilik madalyası kazanmıştı.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber