UEFA, Beşiktaş’a tarih verdi - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

UEFA, Beşiktaş’a tarih verdi

Beşiktaş

UEFA, Beşiktaş’ın Lyon ile deplasmanda oynanan maçta saha olayları nedeniyle yaptığı ceza üzerine 13 Temmuz 2017 gününe duruşma tarihi verdi.

13 Nisan 2016 günü Lyon ile Beşiktaş arasındaki oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle Siyah-beyazlı kulübe 100 bin Euro para cezası ve bir ertelemeli bir yıl men cezası verilmişti. Beşiktaş’ın o maçta cezasının meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılsı ve tribünlerde taşkınlık yapılması nedeniyle uygulandığı belirtildi. Beşiktaş Kulübü de bu cezaya itiraz ettiğini kamuoyuna açıklamıştı.

UEFA, 13 Temmuz 2017’ye gün verdi

Beşiktaş’ın yaptığı resmi itaraz üzerine UEFA, Siyah-beyazlı kulübe 13 Temmuz 2107 tarihi için duruşma günü verdi.

Beşiktaş, cezaya itiraz ettiğini duyurmuştu

Siyah-beyazlı kulüp 14 Haziran tarihinde verilen cezaya itiraz ettiğini KAP’a yaptığı açıklamada şöyle duyurmuştu:

13.04.2017 Tarihinde oynanan Olympique Lyonnais – Beşiktaş UEFA Avrupa ligi maçına ilişkin olarak Disiplin Komitesi kısa kararı gereği kulübümüze 100.000 EURO para cezası ve aynı eylemlerin tekrarlanması halinde 2 yıl ertelemeli olarak Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası verilmiştir. UEFA Disiplin Komitesi’ne yapılan talep doğrultusunda gerekçeli karar Kulübümüz vekillerine 6 Haziran 2017 tarihinde gönderilmiş olup Kulübümüz tarafından karara karşı Temyiz Kurulu nezdinde başvuru 14.06.2017 tarihinde yapılmıştır.”

Lyon maçında ne olmuştu

Lyon ile Beşiktaş arasında oynanacak olan Avrupa Ligi çeyrek final mücadelesi öncesinde güney tribünde bulunan bir grup ev sahibi ekip taraftarı sahaya girdi. Sonrasında o tribünde Beşiktaşlıların da bulunduğu iddia edilmişti. Saha zeminine inen taraftarlardan dolayı mücadele de yaklaşık 1 saat geç başlamıştı. Taraftarlar yeşil sahadan tirübüne döndükten sonra mücadele başlayabilmişti. Yaşanan olaylardan sonra UEFA Disiplin Komitesi tarafından Beşiktaş’a ceza verilmişti.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber