Uefa'dan Lyon'a şok! Resmen Açıklandı... - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Uefa’dan Lyon’a şok! Resmen Açıklandı…

UEFA, Fransız kulübü Lyon hakkında soruşturma başlattı.

UEFA, Beşiktaş maçı sonrası “Bir daha gerçekleşmesi durumunda 1 yıl Avrupa’dan men alacağı” belirtilen Lyon için soruşturma başlattı.

Lyon Beşiktaş karşısında ceza almasına yol açan hareketlere bir kez daha imza attı. UEFA’dan aynılarını tekrarlaması durumunda men cezası alacağı uyarısını alan Fransız ekibi gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamayacak

UEFA soruşturma başlattı

UEFA Avrupa Ligi’ne yarı finalde veda eden Lyon hakkında UEFA soruşturma başlattı. Çeyrek finalde Beşiktaş ile karşılaştığı maçta çıkan saha olayları nedeniyle siyah-beyazlı kulüple birlikte ertelemeli men cezası alan mavi-beyazlılar, aynı hareketler nedeniyle tekrar başı belaya girdi.

UEFA, benzer olayların 2 yıl içinde tekrar yaşanması durumunda Lyon ve Beşiktaş’a 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verileceğini açıklamıştı. Lyon ile Ajax arasında dün gece oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle UEFA bir kez daha soruşturma başlattı.

UEFA’dan yapılan açıklamada Ajax maçında sahaya atılan meşaleler, başka yabancı maddeler, sahaya seyircilerin girmesi ve merdivenlerin bloke edilmesi nedeniyle Lyon’a soruşturma açıldığı duyuruldu. Beşiktaş maçının ardından tekrar yapmaması için uyarı aldığı şeyleri tekrar eden Fransız ekibine 1 yıl men cezası gelmesi bekleniyor.

 

UEFA, Olympique Lyon ile Beşiktaş arasında UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında yaşanan taraftar olaylara dikkati çekerek, iki kulübe de benzer olayların 2 yıl içinde tekrar yaşanması durumunda 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verileceğini açıkladı.

UEFA’dan yapılan yazılı açıklamada, “UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Beşiktaş’ın katılma hakkı kazandığı ilk turnuvada 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi kararı aldı. Men cezası 2 yıllık deneme süreci boyunca ertelenmiştir ve kulübe 100 bin avro para cezası verilmiştir.” denildi.

Beşiktaş’a verilen cezasının meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılması ve tribünlerin taşkınlık yapması gerekçeleriyle uygulandığı belirtildi.

Lyon’un ise aynı şekilde katılma hakkı kazandığı ilk turnuvada 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi kararı alınırken men cezası 2 yıllık deneme süreci boyunca ertelenerek, kulübe 100 bin avro para cezası verildiği duyuruldu.

Lyon’a verilen cezasının tribünde rakip takımlar arasındaki oturma düzeninin iyi yapılmaması, yeterli güvenlik önlemi alınmaması, Olympique Lyon’un ikinci golü sonrasında taraftarların sahaya girmesi, tribünler arasındaki merdivenlerin boş bırakılmaması ve meşale yakılması gerekçeleriyle uygulandığı bildirildi.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber