Vodafone Arena yerine Vodafone Park tabelası - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Vodafone Arena yerine Vodafone Park tabelası

Vodafone Park

Beşiktaş’ın maçlarını oynadığı Vodafone Arena Stadı’nın ismi tabelası Vodafone Park olarak değişimi tamamlandı. 10 Nisan 2016 tarihinde Vodafone Arena olarak açılan statta Siyah-beyazlı takım üst üste iki kez şampiyonluk yaşamamışı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dilimizde ‘Arena’ tabiri yok deyince tabela değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Mayıs 2016 tarihinde bir konuşmada ‘Arenlara karşıyım’ şeklinde açıklamasından sonra Siyah-beyazlı yönetim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına uyarak Vodafone Arena Stadı’nın ismini Vodafone Park olarak değiştirmişti.

Başkan Fikret Orman, isim değişikliği ile ilgili şunları ifade etmişti:  “Başkan olmadan önce sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi stadyumlarından birini inşa etme hayalim vardı. Geçen sene açılan yeni yuvamızda daha ilk yılında pek çok başarının sahibi olduk. Ayrıca müzemiz, kafe ve restoranlarımız ve ev sahipliği yaptığımız pek çok etkinlikle Avrupa’daki muadil statlar gibi sadece bir stadyum olarak değil, aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak, şehre ve semte hizmet eden çok amaçlı bir şehir kompleksi haline geldik. Uluslararası bir isimle Vodafone Park olarak bu vizyonu geliştirerek devam ettirecek; İstanbul’un bir cazibe merkezi ve uğrak noktası olmaya devam edeceğiz.”

Vodafone Park tabelası takıldı

Şampiyonluk kutlamalarının bitiminde yönetim statta tabelalarda değişikliğe gitti. Vodafone Arena tabelası sökülerek yerine Vodafone Part tabelası asıldı.

 

 

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber