Vodafone Park, ne zaman açıldı ve kaç TL’ye yapıldı ? - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Vodafone Park, ne zaman açıldı ve kaç TL’ye yapıldı ?

BJK İnönü Stadı’nın yıkılmasıyla inşa edilen Dolmabahçe’deki 41 bin kişi kapasiteli Vodafone Park, 11 Nisan 2016’da Süper Lig’de oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçıyla kapılarını futbolseverlere açtı.

UEFA Süper Kupa maçına ev sahipliği yapacak

Açılışından bu yana kısa sürede Beşiktaş’ın iki lig şampiyonluğuna tanıklık eden Vodafone Park, 2019’da UEFA Süper Kupa maçına ev sahipliği yapacak.  Vodafone Park’ın açıldığından bu yana tüm Beşiktaş camiası için çok özel bir yere sahip olduğunu belirten kulüp başkanı Fikret Orman, Beşiktaşlıları Avrupa’nın en iyi statlarından birine kavuşturmanın onur ve gururunu duyduğunu bildirdi. Başkan Orman, yeni stadın hizmete girişinin 2. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Tarihi İnönü ve Şeref Bey statlarımızın mirası niteliğindeki evimizin ikinci kuruluş yılını hep birlikte kutluyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu önemli kompleks, hizmete açıldığı günden bu yana dünya çapındaki birçok önemli yapıyı geride bırakarak önemli ödüllere de layık görüldü. Stadımız, benzersiz atmosferi ve büyük Beşiktaş taraftarının coşkusuyla, uluslararası karşılaşmalarda da rakip takımların ve spor ekosisteminin de sıkça gündeme taşıdığı bir yapı olmayı başardı.”

Fikret Orman: Beşiktaş’ın geleceğine miras bıraktık

Vodafone Park’ın gurur duydukları bir proje olduğunun altını çizen Fikret Orman, şunları kaydetti: “Vodafone Park’tan söz ederken müzemize de mutlaka değinmek gerekir. Kısa süre önce, ülkemizin en kapsamlı spor müzesinin de birinci yılını kutladık. Gelecekte de bu önemli yapıyı hem iyi bakarak hem de günden güne geliştirerek, gelecek nesillerin de gurur duyacağı bir eser olarak Beşiktaş’ın geleceğine miras bırakmak istiyoruz. Bu önemli eserin hayata geçirilmesinde ve camiamıza kazandırılmasında, sponsor olarak değil gerçek bir yol arkadaşı olarak destek veren Vodafone’a ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ediyorum.”

Vodafone Park kaç TL’ye yapıldı?

Siyah-beyazlı kulüpten KAP’a yapılan bildirimde şu ifadeler yer aldı:“31.05.2017 Tarihli Kap açıklamamızda, Vodafone Park stadının kesin toplam inşaat maliyetinin aktifleştirilen herhangi bir finansman giderini içermeyecek şekilde en geç 2017 yılsonu itibariyle düzenlenecek bir özel amaçlı bağımsız denetim raporuyla tespit edilmesine ve Kulüp bünyesinde kalacak Vodafone Park stat maliyetinin tutarının bu rapor doğrultusunda kesinleştirilmesine karar verildiği bildirilmişti. Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi tarafından 27.12.2017 tarihinde düzenlenen rapor uyarınca bulunan toplam maliyet tutarı  407.047.190 TL olup, Kulüp bünyesinde kalan stat maliyetinin tutarı 149.175.836 TL olarak kesinleşmiştir. 14.11.2017 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısında pay sahiplerimizin bilgisine de  sunulan 31.05.2017 tarihli Yönetim Kurulu kararımız uyarınca, Vodafone Park’ın Kulüp üzerinde kalan 149.175.836 TL’yi karşılayıncaya kadar geçecek süreyle stadyum gelirleri arasında yer alan müze/stat turu geliri Kulüp’e ait olacaktır.”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber