Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a şok suçlamalar - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a şok suçlamalar

Fikret Orman

Vodafone Park’ın çatısını yapan İz İnşaat’ın ortaklarından Beşiktaş Kulübü Başkan’ı Fikret Orman’a şok suçlamalar yönetildi. Şirket, kendilerine yapılması gereken ödemelerin yapılmadığını öne sürdü.

Fanatik Gazetesi’nde yer alan habere göre İz İnşaat’ın ortaklarından Gültekin Öbekli, Başkan Fikret Orman ve Siyah-beyazlı kulüp hakkında önemli iddialarda bulundu.

Normalde 1 yılda bitecek işi ayda bitirdiklerini kaydeden Öbekli, şunları kaydetti: “Vodafone Park’ın çatısını yapan firmayız. 2014 yılında Beşiktaş A.Ş.’den ihaleyi aldık. 2015’in 6. ayında frekansları teslim aldıktan sonra işe başladık. Bu arada bütün imalatları yaptırdık. 2016’nın 1. ayında işi bitirdik. Normalde 1 yıl sürecek işi, 6 ayda bitirip teslim ettik. Buna rağmen bize ceza kesip durdular. İnanın, neden bilmiyoruz. Hesabı ödememek için bunları yaptılar. Hatta “Bizim borcumuz yok” bile demeye başladılar. Bütün amaçları Beşiktaş’a haksız yere para kazandırmak, yerli üreticiyi, yerli mühendisi, yerli firmaları, o statta Beşiktaş adına çalışan herkesi zarara uğratmaktı.”

Doğru dürüst ödeme bile yapılmadı

İhale sürecinde bile kulübe para kazandırdıklarını ifade eden İz İnşaat ortağı, açıklamalarına şöyle devam etti: “İlk ihale açıldığında bir firma 26 milyon Euro’luk teklif verdi. Biz ise 16 milyon Euro’luk teklifle ihaleyi aldık. Sadece ihale sürecinde 10 milyon Euro kazandırdık Beşiktaş Kulübü’ne. Bu firmaya, böyle yapılır mı? İlk etapta 12 milyon Euro ödeme yapacaklardı. Yaptılar, ama o kadar geç yaptılar ki, bu parayı aldığımızda, çoktan büyük zarar etmiştik. Hiç bir ödemeyi doğru dürüst, zamanında yapmadılar. Bu durumdan dolayı da ekstra zarara uğrattılar. Resmi açıdan alacaklarımız belli, birebir size söyleyeceğim şekilde. Yani “Borcumuz yok” falan demeleri, asılsız. Bizim açımızdan her şey, resmi belgelerle kanıtlı. Yine de ödemiyorlar. Ahmet Başkanı (Nur Çebi) Demir-Çelik piyasasından tanırım. Bir kez babasına gittim, rica ettim, hatır-minnet 500 bin TL alabildim. Ondan sonra da bir daha para alamadık. Gittim kulübe, yöneticilerle görüştüm ve “Bu masadan bu iş bitmeden kalkmayacağız. Akşama kadar oturacağız ve kimin borcu var, kimin alacağı var. Bu işi bitireceğiz” dedim. İşte orada 190 bin Euro ceza dediler, haksız olmalarına karşın, kalan paramı kurtarmak için bunu bile kabul ettim. Faturalaştık. Resmi anlamda her şeyi bitirdik, paramızı alacağız diye sevindik. 1.5 yıl geçti, yine ödemiyorlar.”

Fikret Orman’a Sülün Osman benzetmesi

Vodafone Park’ın yapımında sadece kendilerinin değil birçok kişini olacağını vurgulayan Öbekli, “Bakın, sadece bizim sorunumuz da değil bu… Statta çalışan petrolcü, frekansı yapanlar, herkes… Toplam 50 milyonun üzerinde alacak var. Mimarların, mekanikelektrikçinin, petrolcünün, bizim, herkesin alacakları duruyor. Fikret Orman ‘tek adam’ olarak yönettiğini söylüyor Beşiktaş’ı… Kendi şirketi gibi yönetiyor. Fakat alacaklıların telefonlarına çıkmıyor, randevu vermiyor, paraları ödemiyor. Artık bu durumu herkesin bilmesi lazım. Beşiktaş Başkanı ise yaptıklarıyla o kulübe yakışmıyor. Herkes bilir, bir efsane Sülün Osman vardı eskiden. Fikret Orman da şu an Türkiye’nin Sülün Orman’ıdır. Hatta Sülün Osman’dan da beteri… Hak etmiş olan hiç kimseye parasını ödemiyor. Benim firmamın 4 milyon TL alacağı var halen. Stat bittiği günden beri paramızı alamıyoruz. Kaç kez randevu talep ettik, sürekli kaçtı. Zaten yaptığı ödemelerin hepsinde de sorun yaşadık. Çeklerin arkası yazıldı, geç geç ödedi. Buna rağmen biz, kendi iş ahlâkımız gereği, işi tertemiz bitirmek için elimizden geleni yaptık. Halâ ödeme yapmayarak bizi eziyor. Firmalara toplamda 50 milyon TL civarında borçları duruyor”

Gültekin Öbekli, her şeyini kaybetme noktasına geldiğini ve intihar etmeyi düşündüğünü kaydetti. Öte yandan şirket sahibi, Vodafone Park’ın yapımında hayatını kaybeden iki işçiye kulübün yardım edeceğini açıkladığını fakat gerçeğin öyle olmadığını vurgulayarak, şunları dile getirdi: “Bakın, çatının yapılma döneminde bir işçimiz düştü ve hayatını kaybetti. O zaman verdikleri söz şuydu; “Bu işçimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız… Basın önünde başka konuşuyorlar, uygulamada başka şeyler yapıyorlar. Hepsi yalan çıktı, bir kuruş yardım etmediler rahmetlinin ailesine. 10 yıllık işçimdi benim rahmetli. Bunu da bilsin herkes…”

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber