Beşiktaş Haberleri (6 Mayıs 2020 Çarşamba) - Beşiktaş Haberleri
Sosyal medyada bizi takip edin

Haber

Beşiktaş Haberleri (6 Mayıs 2020 Çarşamba)

Beşiktaş haberlerinde son dakika! 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü basında yazılan Beşiktaş haberlerini bir araya getirdik. Beşiktaş gündeminde neler var? Beşiktaş haberleri burada.

Beşiktaş’ta 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü öne çıkan gelişmeleri bir araya getirdik. Beşiktaş’ta liglerin başlama tarihinin açıklanmasıyla çalışmalara hız verildi. Beşiktaş’ta antrenmanların planı yeniden düzenleniyor. Beşiktaş haberleri siyah beyazlı taraftarların en çok arattığı konular arasında yer aldı. Son dakika Beşiktaş Haberleri ve Beşiktaş gündemindeki gelişmeleri sizler için derledik.

SÜPER LİG NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Şimdilik olmak kaydıyla ertelenen Süper Lig, 1. Lig, 2. ve 3. Lig 12-13-14 Haziran’da başlatma kararı aldık. Liglerimizi Temmuz ayında en iyi şekilde tamamlamayı planlıyoruz. Elimizde 10 ayrı senaryo var. Bunları Sağlık Bakanlığı ile paylaştık. Onların bize vereceği sistem içerisinde liglerimize başlayarak sonlandırmak istiyoruz. Hangi şartlarda oynanacağı bakanlıkla planlanacak. Ligi 26 Temmuz’da sonlandırmayı planlıyoruz. 7 kez hafta sonu maçlar oynanacak. Sadece 1 kez hafta arasında maç oynayarak sezonu bitirmek ana hedefimizdir.” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ’TAN SÜPER LİG’İN BAŞLANGIÇ TARİHİ İÇİN AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, “Tabii bu virüs salgınının önü kesilse bile, tamamen yok olması için -ilaç ve aşı bulunmazsa- 2 seneye yayılacağı düşünülüyor. Bunu da göz önünde bulundurursak bir yandan da ‘Hayat devam ediyor’ diyerek maksimum önlemleri alıp ona göre yaşamalıyız. Bunun içinde futbol da var. Çünkü başta naklen yayın gelirleri, maç gelirleri ve sponsorluk gelirlerinin durmasıyla, kulüpler ekonomik anlamda çok daha büyük sıkıntıların içine girdi. Bu yönüyle de baktığımızda maçlar bir şekilde başlayacak ama başta da belirttiğim gibi şartların olumlu anlamda çok değişmesiyle başlayacak ve bana göre köprünün altından daha çok sular akar” dedi. (DHA)

CYLE LARİN BEŞİKTAŞ’TAN AYRILACAK MI?

PAOK, 2.5 milyon euroluk satın alma opsiyonu bulunan ve şu anda Zulte Waregem forması giyen Cyle Larin ile ilgileniyor. Beşiktaş’ın, PAOK forması giyen Dimitris Giannoulis’e de büyük ilgisi bulunuyor. Eğer Türkler Giannoulis’i almak istiyorsa, PAOK’un istediği 10 milyon euroluk bonservisi yerine bir başka tercihe yönelebilir. Buna göre siyah beyazlılar, ‘Larin ve 6 milyon euro’yu gözden çıkardığı taktirde PAOK ile anlaşabilir. (Fotomaç)

BEŞİKTAŞ’IN KALECİSİ KİM OLACAK?

Abdullah Avcı döneminde kaleci antrenörü olarak görev yapan Haluk Güngör, Utku ve Ersin’i Milliyet’e anlattı. Güngör, “Utku ve Ersin’de yetenek olmasa zaten buralara kadar gelemezlerdi. Biz göreve başladığımızda Utku kadrodaydı. Ersin’i ise biz A kadroya aldık. Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışındaki durumu düşünülürse kalan 8 maçta üzerlerinde çok fazla baskı da olmayacak. Bu durum onlar için elbette bir avantaj. Fırsat verilirse ikisinin de iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ülkemizde, Avrupa’daki iyi kaleciler kadar yetenekli kaleciler var yeter ki şans bulsunlar. Bunun yanında onlara zaman vermek ve sabretmek gerekli” ifadelerini kullandı.

Yorum yazmak için tıkla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haberler

Daha fazla Haber